V současné době nabízejí banky ale také i nebankovní instituce různé druhy půjček, které je možné využít. Dobrou zprávou je, že na celou řadu půjček dosáhnou i lidé s nižšími příjmy nebo dokonce i studenti či senioři. Pokud si chcete peníze půjčit, měli byste o ní hodně přemýšlet. Možností se nabízí hned několik. V tomto článku se zaměříme na speciální druh půjčky – a sice na revolvingový úvěr.

Co je revolvingový úvěr?

Revolvingový úvěr je označení pro krátkodobý úvěr. Dříve ho využívaly spíše firmy, ale dnes se těší zájmu i u soukromých osob. Jedná se o úvěr, který umožňuje, mít na bankovním účtu jakousi trvalou finanční zálohu. Hojně je využívaný zejména u podnikatelů nebo i lidí, kteří chtějí mít trvalou zálohu – například na běžné nákupy nebo na malé rekonstrukce bytu. Výhoda je v tom, že můžete finanční rezervu využít kdykoliv a poté ji splácet. Výše splátek se odvíjí od výše vyčerpané částky. Je také možné částku splatit jednorázově. V momentě, kdy částku vyčerpáte a poté splatíte, můžete peníze opět znovu čerpat. Výhodou tohoto účtu jsou poměrně nízké úroky a hlavně fakt, že peníze máte k dispozici okamžitě.

Jaké jsou další možnosti?

Alternativou, která je také poměrně hojně vyžívána, je kontokorent. Ten se také váže k bankovnímu účtu. Funguje tak, že můžete finance čerpat do mínusu. Pokud splatíte, opět můžete čerpat znovu. I v tomto případě máte finance neustále k dispozici. Zajímavou a stále více využívanou možností je také kreditní nebo debetní karta. Ke kartám se navíc váží i zajímavé výhody na nákupy v podobě vracení procent z čerpané částky apod. Každá banka má ale své vlastní podmínky.

Co dělat, když banka nepomůže

Pokud budete žádat o půjčku v bance, banka bude pravděpodobně nahlížet do registru dlužníků. Jestliže v něm máte zápis, půjčku od banky nedostanete. Pro banku je také rozhodující váš měsíční příjem. Nemusí vám tedy půjčit. V tomto případě zpravidla nezbývá nic jiného, než si vzít půjčku u nebankovních institucí. V tomto případě si dejte ale obrovský pozor na podmínky.