Jednoduchá a rychlá půjčka je stále více rozšířená. Je to hlavně díky rozvoji internetu, protože o tento druh půjček se často žádá přes internet. Uvnitř článku se blíže zaměříme na tento druh půjček.

Rychlost poskytování půjček se zvětšuje

Ještě to není tak dávno, co bylo bráno za hodně rychle půjčky, půjčky které byly poskytnuty do 48 hodin. Dnes už se to hodně změnilo a jsou běžně poskytovány i půjčky pouze do 24 hodin. To tedy znamená, že podáte žádost o půjčku a do jednoho dne máte peníze v ruce a můžete je začít používat. Pro hodně lidí je pak taková rychlost opravdu hodně lákavá.

Žádost o půjčku přes internet nebo přes mobilní telefon

Dříve se o půjčku žádalo hlavně na kamenné pobočce finanční instituce. Dnes se stává stále častějším, že se o půjčku žádá přes internet pomocí webové stránky. Každá finanční společnost dbá o své webové stránky a na nich má umístěný formulář s žádostí o půjčku. Většinou je možné také o půjčku zažádat přes mobilní telefon nebo klasický telefon. Hodně rozšířené jsou i SMS půjčky, kdy můžete žádost o tuto půjčku zaslat i pomocí SMSky přes váš mobilní telefon.

Kdo poskytuje rychlé půjčky ?

I banky musely už reagovat a proto mnoho bank poskytuje také rychlé půjčky. Půjčky od bank jsou vždy výhodnější a proto se vždy prvně obracejte prvně na banky. Nebankovní společnosti sice svoje půjčky poskytnou více lidem, ale tyto půjčky jsou celkově dražší a méně výhodné. Určitě je tedy lepší obrátit se na některou z bank v Českém bankovním sektoru.

Výše půjček

Výše půjček bývá různé. Existuje jak malé půjčky v rozmezí 4 tisíce Kč až 26 000 Kč. Ale na trhu jsou i vyšší půjčky do zhruba 65 000 Kč. Pár společností nabízí takové půjčky až do výše zhruba 100 tisíc Kč. Ale to je spíše výjmečné a spíše se to drží na těch nižších úrovních.