Konsolidace půjček bez ručení jsou konsolidace u kterých není nutné ručení nemovitostí. Používají se pro zkonsolidování více malých půjček a úvěrů.

Co je to konsolidace půjček?

Ptáte se co je to vlastně konsolidace půjček? Konsolidace půjček se používají k tomu, aby si lidé, kteří si nabraly hodně malých půjček a úvěrů mohly půjčky sjednotit pouze do jedné velké půjčky. Právě v tom spočívá podstata konsolidace půjček. Jinými slovy, budete místo několika měsíčních splátek odesílat pouze jednu měsíční splátku na uhrazení konsolidace.

Konsolidace půjček: příjmy a registr dlužníků

U většiny společností musíte při žádosti o sjednocení půjček prokázat vaše příjmy. Příjmy se obvykle prokazují pomocí potvrzení o příjmu. Toto potvzení vám vydají ve vaší práci na mzdové účtarně. Společnosti si také důkladně prověřují jestli mají lidé zápis v registru dlužníků. Většina společnosti vám ze zápisem v dlužníků neposkytne svoji konsolidaci.

Konsolidace půjček bez ručení nemovitostí

Konsolidace půjček bez ručení by měla být konsolidace u které by jste neměly ručit nemovitostí. Většina výhodných konsolidací je však založená na ručení nemovitostí. A to zvláště Americká hypotéka, přes ní se často provádí zkonsolidování dluhů. Konsolidace půjček bez ručení však existují, ale není to zase tak časté.

Konsolidace dluhů dokáže ušetřit hodně peněz

Pokud se konsolidace dluhů opravdu povede, tak vám obvykle dokáže měsíčně ušetřit hodně peněz. Měsíční splátky mohou v některých případech poklesnout i o tisíce Kč. Správně provedená konsolidace vám tedy můžete ušetřit opravdu hodně peněz. Vždy je však třeba si zároveň dávat pozor na různé konsolidace, které už tak výhodné nejsou.