Někdy lidé potřebuji pouze malou půjčku. Řekněme že se bude jednat o půjčku do výše 4000 Kč. V dnešním článku se zaměříme na to, jaké možnosti jsou v této oblasti. A jakým způsoby si tedy můžete půjčit částku ve výšei 4000 Kč.

Kreditní karta

První možností, kterou si uvedeme je kreditní karta. Kreditní karta slouží k tomu, že můžete nakupovat v obchodech jakoby do mínusu. Kreditní karta má často bezúročné období, které je často hodně dlouhé. Po vypření tohoto bezplatného období u kreditní karty však naskakují opravdu hodně vysoké roční úroky. Je tedy nutné kreditu dorovnat včas. Kreditní karty nabízejí téměř všechny banky, které působí v České republice.

Kontokorent

Kontokorent si můžete každý sjednat u svého běžného bankovního účtu. Také to nabízejí téměř všechny banky. U kontokorentu můžete jít do mínusu na svém běžném bankovním účtu. Bezúročné období tam často nebývá. Ale kontokorent do výše 15000 Kč většinou schválí úplně každému. U kontokorentu můžete peníze vybrat bez sankcí i s bankomatu.

Malá půjčka od banky

Můžete si vzít i klasickou půjčku od banky. Některé banky však nejsou ochotné půjčovat takové malé částky. Ale dost vám jich půjčí i tuto částku. Půjčky od banky mají solidní úrokovou sazbu a solidní podmínky, které budou uvedené v úvěrové smlouvy. Půjčky od banky, jsou vždy o hodně výhodnější než klasické nebankovní půjčky.

Půjčka od nebankovních společností

Půjčka od nebankovních společností nebývá už moc výhodná a musíte se prostě připravit na to, že tam budou vysoké úrokové sazby. Často jsou tam také vysoké sankční pokuty, které vám mohou půjčku opravdu pekelně prodražit. Raději bych tedy volil předchozí možnosti, které jsme uvedly výše.