Když už si bereme půjčku, tak by jsme se měly snažit o to, aby to by co nejlevnější půjčka. Hodně nám v tom může pomoci také online kalkulačka.

Kdo nabízí nejlevnější půjčky?

Ptáte se kdo z finančních instituací nabízí v České republice nejlevnější půjčky? Určitě to jsou banky, až pak jsou družstevní záložny a nebankovní půjčky jsou už o hodně méně v ýhodné. Pokud chceme tedy co nejlevnější půjčku, tak by jsme měly rozhodně volit půjčku z bankovního sektoru.

Nejlevnější půjčka a využití kalkulačky

Budeme tedy vybírat pouze z bankovních půjček. I tady jsou hodně velké rozdíly. Každá banka má na svých bankách kalkulačku, která vám pomůže získat přehled o úrocích u jednotlivých bank. Kalkulačka vám tak pomůže zjistit, která půjčka na trhu je opravdu nejlevnější.

Prokazování příjmů a prověřování registru dlužníků

Bankovní domy jsou v dnešní době při poskytování půjček opravdu hodně opatrné. Banky tedy u nových klientů požadují, aby prokázaly svoje měsíční příjmy. Musíte tedy zajitit potvrzení o výši vašich příjmů. To vám vydají u vás v práci. Dále se banka u nových klientů dívá také do registru dlužníků, jestli tam náhodou nemají negativní zápis v registru dlužníků. Když je tam negativ, tak půjčku prostě neposkytnou.

Různé výše půjček

Pokud se jedná o klasické spotřebitelské půjčky, tak je banky poskytují v různých výšších. Jedna skupina bank poskytuje tyto půjčky zhruba od 15000 Kč až do výše 25000 Kč. Většina bank pak poskytuje tento typ půjčky od 30000 Kč až do výše 60000 Kč. Najdou se však banky, které poskytují tyto půjčky až ve výši 100 tisíc.