Vybíráte si zrovna půjčku ? Pak jste tady na správném místě. Připravily jsem pro vás článek o tom, jak vybrat tu nejlevnější a nejvýhodnější půjčku. Pojďme na to.

Návod jak vybrat nejlevnější půjčku

Připravily jsme pro vás návod jak vybrat tu nejlevnější půjčku. Najdete rady, které mohou přispět k tomu, že najdete opravdu hodně levnou půjčku, která možná půjde označit i za výhodnou. Před tím, než si však vezmete půjčku, by jste si měly pořádně spočítat, jak velkou měsíční splátku si můžete vlastně dovolit.

Nejlevnější půjčka bude od bank

Banky si stále drží na Českém trhu výsadní postavení a nejlevnější půjčka budete tedy určitě od banky. Stačí tedy hledat pouze mezi bankovními půjčkami. To vám můžet ušetřit dost práce při hledání levné půjčky. U bank získáte docela nízké roční úroky a navíc tam jsou solidní podmínky v úvěrové smlouvě.

Účelová či neúčelová půjčka

Levnější půjčkou bude vždy účelová půjčka. Ukázkou účelové půjčky může být třeba hypotéka, kdy za splacení hypotéky ručíte právě vaší nemovitostí. Díky tomu pak mohou být tak nízké roční úroky u hypotéky. Neúčelová hypotéka bude vždy o něco dražší, ale někdy prostě nejde využít účelové hypotéky.

Srovnat si a porovnat jednotlivé půjčky

Vyhledejte si prvně jednotlivé nabídky od bank a poté si tyto jednotlivé půjčky porovnejte. V dnešní době už naštěstí existují různé webové porovnávače, které vám srovnají nejlevnější půjčky doslova za pár vteřin. A hned můžete vidět, která půjčka je pro vás vlastně nejvýhodnější.