Peníze ještě dnes to můžete výdat na různých inzertních serverech. Jedná se většinou o nebankovní půjčky, které jsou poskytovány nebankovními společnostmi a firmami.

Inzertní weby

Na inzertních webech je poslední dobou vidět spoustu nabídek typu „Peníze ještě dnes“. Takové nabídky a inzeráty tam ve většině případů vystavují nebankovní společnosti. Chtějí tímto způsobem propagovat své půjčky. A pak spoléhají na to, že si jejich klienti nebudou číst podmínky v úvěrové smlouvě. Tyto podmínky jsou často silně nevýhodné a pokud by jste si smlouvu pořádně přečetly, tak už by jste jí v žádném případě nepodepsaly.

Klasické nebankovní půjčky

Za tím se tedy téměř vždy skrývají nebankovní půjčky a úvěry. Nebankovní společnosti se zaměřují především na takové klienty, kteří nezískají půjčku u klasické banky a tak si pak půjčují všude možně. A často právě u nebankovních společností. Tito lidé často vidí pouze peníze a už si nevšímají toho, že si peníze půjčují za šílených podmínek. To jim často dojde až později a to už je často pozdě. Tito lidé se často dostávají do dluhové pasti.

10 000 Kč, 25 000 Kč či 75 000 Kč

Výše takových půjček se liší podle druhu zajištění. Klasické půjčky do 10 000 Kč jsou většinou poskytované bez zajištění. Často i bez prověřování registru dlužníků. U půjček do výše 25 000 Kč už často chtějí aby jste jim podepsaly směnku. Směnka je pro ně totiž výhodná. Pro vás jako dlužníka však půjčka na směnku není výhodná. U půjček nad 75 000 Kč pak často vyžadují i ručení nemovitostí. Na to by jste v žádném případě neměly přistoupit. Mohly by jste přijít o střechu nad hlavou.

Peníze ještě dnes zní lákavě, ale jsou nevýhodné

Název peníze ještě dnes možná zní pěkně. Ale když se dozvíte, že se jedná o klasické nevýhodné nebankovní půjčky. Tak už určitě budete mít dostatek rozumu a nebudete si takové půjčky brát. Má smysl si brát půjčky pouze od bank nebo si půjčit od blízké rodiny nebo od těch nejbližších přátelů.