Půjčku o celkové sazbě 400000 Kč si nejčastěji můžeme půjčit od bankovních institucí (Česká spořitelna, Air Bank, KB…), v dnešní době ovšem existují i jisté nebankovní instituce, od nichž můžeme peníze získat dokonce i bez ručitele či bez ručení majetkem. V tomto článku si všechny tyto možnosti podrobně rozebereme.

Nebankovní půjčky do 400000 Kč

Počet nebankovních institucí poskytujících takto vysokou půjčku poslední dobou rapidně stoupá. Pro zájemce o takto vysoký úvěr je ale nutné (ve většině případů) doložit svůj měsíční příjem, nebo dokonce ručit svým majetkem. Některé nebankovní instituce ovšem nabízí i půjčky bez zkoumání registrů dlužníků či bez výše jmenovaných kritérií a je u nich možné získat hotovost ihned po podepsání smlouvy.

Bankovní půjčky do 400000 Kč

U bankovních institucí není ani mnohdá jisté, zda-li vám půjčku schválí. Musíte doložit svůj měsíční příjem, u takto vysokých úvěrů bývá požadován i ručitel nebo nutnost ručení majetkem. V prekérních situacích, kdy jde hlavně o čas se mnohdy nevyplatí půjčovat si z banky, a už vůbec ne z banky, v níž nemáte založený účet. Ověření měsíčního příjmu jim trvá déle, než-li u domovské banky je tedy mnohdy  nevýhodné si z takovýchto bank půjčovat. To je ale na zvážení každého, zda-li si půjčit u domovské banky a využít nulových poplatků, nebo zaplatit poplatky za vyřízení, předčasné splacení atp. a využít nižší úrokovou sazbu.

Jak  o  půjčku požádat?

Žádost o půjčku se u různých institucí liší, proto si rozebereme možnosti, kterých lze využít u nebankovních a také u bankovních institucí.

U nebankovních institucí

U nebankovních institucí bývá velice populární vyplnění online formuláře, který je odeslán ke schválení určitému poskytovateli, jež se vám následně na telefonní číslo či e-mail ozve. Typičtější technikou ale bývá úvěr po telefonu.

U bankovních institucí

U bankovních institucí jsou možnosti zjednání úvěru značně omezené. Většinou (nebo spíše vždy) stačí zajít do banky, přinést všechny potřebné dokumenty, podepsat smlouvu a čekat na usnesení banky.