Za 500000 Kč si již můžeme pořídit dosti širokou škálu věcí, od pěkného auta až po dražší počítač. Proto není divu, že téměř každá bankovní instituce i některé nebankovní instituce takto vysoký úvěr poskytují. My si v tomto článku rozebereme výhody i nevýhody půjčování takto vysokého úvěru od bankovních i nebankovních institucí, porovnáme si obě možnosti a dozvíte se, co vše musíte splnit pro to, abyste takto vysoký úvěr získali.

Pro a proti půjček do 500000 Kč od nebankovních institucí

Největší výhodou nebankovních půjček bývá ve většině případů rychlé dodání hotovosti bez prokazování a ověřování registru dlužníků. Co však už tak slastně nezní je vysoký úrok, pohybující se v hladině od 12% výš a nemožnost si odložit splátky, což se v poslední době u bankovních institucí stává téměř zvykem a lákadlem pro klienty.

Pro a proti půjček do 500000 Kč od bankovních institucí

Dohadovat se o kladech a záporech bankovních půjček do 500000 Kč je vskutku nejisté. Každá banka nabízí svým klientům jiné nabídky, které mohou zahrnovat nulové poplatky, nižší splátky, možnost odložit si splátku na další měsíc nebo hmotný dárek. Trendem poslední doby ale bývá možnost odložit si splátku na další měsíc nebo sloučit své půjčky do jedné a splácet tak méně. To určitě nezní špatně, vyberete-li si ale banku, u které nemáte zavedený účet, může trvat vyřízení a schválení delší dobu. Také je nutné u tohoto typu půjček doložit svůj příjem, v krajním případě ručit svým majetkem.

Koho si vybrat?

Koho si vybrat, bankovní či nebankovní instituci? To je otázka, na kterou není jednoznačná odpověď. Pokud potřebujete peníze hned, rozhodně sáhněte po půjčce nebankovní, je-li však čas na vaši straně, je nutné popřemýšlet o všech pro a proti, které jsme zmiňovali výše a zúžit svůj výběr na určitou bankovní instituci, u které je zřízení úvěru přece jen stabilnější a jistější.