Přemýšlíte nad půjčkou o výši 600000 Kč? Pokud ano, tak zbystřete, neboť v tomto článku si rozebereme vše, co byste o ní měli vědět!

Jak půjčku získat?

Půjčku o celkové výši 600000 Kč můžete získat různými způsoby. Nejrozšířenějším způsobem, který poskytují zejména nebankovní instituce, je půjčka přes telefon. Tzn. že stačí zavolat, vyřídit vše potřebné (sdělit jméno, příjmení, rodné číslo…) a už jen čekat, kdy zazní telefon s SMS zprávou, že peníze byly připsány na váš účet.

Další velmi rozšířenou možností (hlavně u bankovních institucí) je příjít na pobočku dané společnosti, vyřídit s nimi vše, co je pro schválení úvěru nutné (to bývá zpravidla doklad o příjmu, ručitel atp.), podepsat smlouvu a čekat na schválení. V některých případech lze formulář vyplnit online na stránkách poskytovatele.

Bankovní či nebankovní úvěr – co si vybrat?

Nad tím, zda-li si vybrat bankovní či nebankovní společnost, můžeme jen polemizovat. V určitých situacích se ale vyplatí vybrat právě jednu ze dvou jmenovaných možností bez rozmýšlení, a to zejména, pokud peníze potřebujete rychle. V tom případě bychom vám doporučovali nebankovní instituce, které ve většině případů s připsáním peněz na účet příliš neotálí. Máte-li času nazbyt, je jen na vašem uvážení, kterou instituci zvolíte. Můžete vybírat z množství lákavých nabídek u rozličných bank, nebo jen prostě zajít na pobočku vaší banky a domluvit si zde úvěr.

Na co si dát pozor

Při zjednávání půjčky si vždy důkladně přečtěte smluvní podmínky. Nejčastěji se totiž stává, že nejdůležitější kritéria ve smlouvě (úroky, poplatky…) jsou pečlivě skryty malým písmem. U takto velkých půjček se může jednat i o desítky procent, tak si na to raději dávejte pozor!