Půjčka bez nahlížení do registru je určena zejména pro lidi, kteří již neuspějí s žádostí o půjčku u banky a tak se musí obracet na různé nebankovní společnosti. Jedná se většinou o malé půjčky zhruba do 70 000 Kč.

Jak si půjčit když jste v registru dlužníků ?

Podle posledních statistik je v registru dlužníků již přes jeden milion Čechů, to je obrovské číslo. Tito lidé si už nemohou půjčovat u klasických bank, protože banky vžy před schválením půjčky ověřují jestli nejste zapsáni v registru dlužníků. Pokud jste zapsáni v registru dlužníků, tak vám banka už žádnou půjčku neposkytne. A vám nezbyde nic jiného, než se obrátit na nebankovní sektoru, ve kterém působí hlavně nebankovní společnosti.

Kdo poskytuje půjčku bez nahlížení do registru ?

Půjčka bez nahlížení do registru je téměř vždy produktem nebankovním společností, které se specializují na více problémové klienty, kteří neuspěli u banky. Často právě z důvodu, že jsou zapsáni v registru dlužníků. Tam jste se mohly dostat, pokud jste měli problémy se splácením svých dřívějších úvěrů či půjček.

Vybíráme nebankovní společnost

Vybrat nebankovní společnost je podle mě opravdu hodně těžké, protože těch solidních nebankovních společností je u nás opravdu hodně málo. Většina nebankovních společností je nesolidních se špatnými podmínkami. Dobře si tedy rozmyslete u jaké společnosti si půjčku nakonec vezmete. Bude to rozhodovat o vaší pozdější spokojeností s touto půjčkou.

Jsou to drahé „peníze“

Peníze z této půjčky bez prověřování registru patří k hodně drahým. Je třeba počítat s vysokými ročními úroky a celkově vás vyjde ročně půjčka o hodně dráže, než třeba klasická bankovní půjčka. To si však musí každý rozmyslet sám, jestli se mu taková půjčka ještě vůbec může vyplatit.