Ručitel je člověk, který by se zaručil, že v případě že by jsme půjčku nesplácely, tak by splácel půjčku za nás. Dnes je velmi těžké najít nějakého ručitele. Lidé se prostě bojí ručit za půjčky a to i kamarádům. Lidé proto raději hledají půjčky bez ručitele. Tam nepotřebují žádného ručitele vůbec shánět.

Ručitel

Ručitel byl vždy ve špatné pozici. Ze samotné půjčky nic neměl, jen ručil za případné problémy se splácením. Mnoho lidí v dobřé víře ručilo svým kamarádům., kteří pak neměly na splátky a celé dluhy padly na jejich bedra. Není málo případů, kdy si ručitel raději sáhl sám na život. Není tedy žádný div, že se lidé do ručení za půjčky a úvěry vůbec nehrnou.

Půjčka bez nutnosti ručení

Půjčka bez ručení je dobrá v tom, že nemusíte hledat žádnou fyzickou osobu, která by vám ručila za půjčku. Je to půjčka, kdy za samotné splácení půjčky zodpovídáte pouze vy samy. Takové půjčky v současné době můžete získat jak od bank, tak od družstevních záložen(kampeliček) nebo nebankovních společností. Vždy je třeba vybírat pouze výhodné půjčky se slušnými podmínkami.

Půjčka z bankovního sektoru

První volbou by určitě měla být klasická půjčka z bankovního sektoru. Banky jsou stále zárukou určité solidnosti a půjčky od bank vás prostě stále vyjdou nejlevněji. Podívejte se tedy na bankovní půjčky a porovnejte je mezi sebou. U půjček do 50000 Kč často stačí mít i nižší příjmy. Problémem však často je zápis v registru dlužníků (existuje bankovní i nebankovní registr dlužníků). Banky mají hodně kamenných poboček, takže můžete zajít i na pobočku a tam vám přímo poradí bankovní poradce (poradkyně).

Půjčka od družstevní záložny

Družstevní záložny (kampeličky) nemají v ČR moc dobrou pověst, ale postupně se to zlepšuje a lidé přicházejí na to, že kampeličky jsou solidní finanční instituce. Jejich půjčky jsou méně výhodné než bankovní půjčky, ale zase jsou tyto půjčky o hodně více výhodné než klasické nebankovní půjčky. Hned po bankách, tedy může být druhou volbou půjčka od kampeličky. Zatím to není moc rozšířené, ale můžete to určitě zkusit. Poskytují půjčky v různých vyšších. Většinou jsou to půjčky do 30000 Kč. Část jich poskytuje půjčky až do výše 75000 Kč.