Zaměříme se na půjčky na ruku, které jsou ručení směnkou. Tato půjčka se řadí mezi rychlé nebankovní půjčky. Dozvíte se o nich více užitečných informací.

Půjčka v hotovosti

Tento druh půjček je téměř vždy poskytován v hotovosti. Je to kvůli tomu, že se jedná o půjčku na ruku a proto musí být peníze výpláceny právě v hotovosti. Pro hodně lidí to je lákavé v tom, že budou mít peníze ihned v ruce a nemusí už pak čekat až jim peníze dorazí na jejich bankovní účet.

Doména nebankovních společností

Půjčka na ruku na směnku je doménou nebankovních společností. Přesně na tento druh půjček se zaměřují především malé nebankovní společnosti. U těchto malých nebankovních společností je třeba počítat s tím, že podmínky u těchto půjček nebývají vůbec výhodné. A strašně moc pak za tyto půjčky přeplatíte. Navíc tam jsou strašně nevýhodné podmínky. Přesto je stále hodně lidí, kteří si takové půjčky berou.

Tyto půjčky jsou ručeny směnkou

Jak už říká samotný název tohoto druhu půjček: půjčka na ruku na směnku, tato půjčka je vždy jištěná směnkou. Směnka je cenný papír, kterým pak ručíte za to, že půjčku v pořádku splatíte. Za směnku ručíte celým svým majetkem, to stále hodně lidí v Česku neví a podepisují bezhlavě směnky. Dejte si velký pozor zejména na Bianco směnky.

Rozmach nebankovních půjček

Nebankovní společnosti a nebankovní půjčky zažívají již několik let neustálý rozmach. Je to hlavně díky tomu, že stále více lidí má zápis v registru dlužníků. Tito lidé pak neuspějí u bank a obracejí se právě na nebankovní společnosti. To je hlavně důvod, proč mají nebankovní společnosti stále více klientů.