Půjčka na zástavu je půjčka u které budete ručit vaší nemovitostí. Existuje hodně druhů těchto půjček a podíváme se těmto půjčkám blíže na zoubek.

Zástava nemovitosti

Zástava nemovitosti znamená, že budete za splacení půjčky ručit vaší nemovitosti. Je to dělané tak, že zástava nemovitosti je daná na katastr nemovitostí a v případě nesplácení můžete o nemovitost příjít a nemovitost připadně věřiteli. Na katastru tedy bude určitý záznam a podmínka.

Klasicka hypotéka na zástavu

Nejznámější půjčkou na zástavu je určitě klasická hypotéka, kterou si lidé hojně berou na svoje bydlení. Také u hypotečního úvěru se využívá právě zástava nemovitosti. Hypotéka je dobrá v tom, že je tam relativně nízká úroková sazba a navíc se vám splácení hypotéky rozloží co více let a proto nemusejí být splátky hypotéky až tak vysoké.

Nebankovní půjčka na zástavu

Existují také různé půjčky na zástavu, kterou jsou poskytovány nebankovními společnostmi. Jedná se většinou o nebankovní půjčky u kterých není určen žádný účel, takže peníze můžete použít na cokoliv. U nebankovních firem se však prostě musí počítat s tím, že úroky jsou hodně vysoké. A u malých nebankovních společností jsou většinou ješě horší a navíc tam jsou hodně špatné podmínky v samotné úvěrové smlouvě.

Půjčky v různých vyšších

Pokud se bude jednat o hypotéku od hypotečních bank, tak se bude jednat o milionové částky. Zhruba do výše 3 000 000 Kč. Nebankovní půjčkyn a zástvu jsou většinou spíše menší a jedná se o půjčky do výše 200 000 Kč. Malé nebankovní společnosti často poskytují tyto svoje půjčky pouze do výše 100 000 Kč nebo jen do 50 tisíc Českých korun.