Soukromníci jsou různé osoby, které poskytují různé hypotéky, úvěry a půjčky. V dnečním článku se podíváme těmto půjčkám blíže na zoubek.

Soukromníci

Jsou to soukromníci, které můžete znát také pod názvy soukromé osoby či lichváři. Jedná se o půjčku, které si bere většinou především lidé, kterým nechce půjčku poskytnout ani banka, ale ani žádná nebankovní společnosti. Tito lidé se pak často obrací na tyto soukromníky. Tito lidé si často vůbec nečtou smlouvy a toho tito soukromníci často zneužívají.

Jak drahá je půjčka na soukromníka ?

Chtělo by se říci, že půjčka od soukromínka je pekelně drahá a ve většině případů tomu tak opravdu je. V žádném případě nepočítejte s tím, že se jedná o nějakou levnou půjčku. Spíše to bude pěkně drahá půjčka. Přeplatíte tedy velkou sumu věřiteli navíc. Navíc sankční poplatky a podobné pokuty u těchto půjček jsou opravdu hodně vysoké a mohou vás dostat do dluhové pasti. Některé soukromé osoby z vás totiž chtějí udělat věčného dlužníka. Z takového dlužníka pak mají nejvíce peněz.

Musíte vždy číst písemné smlouvy!

Tyto nevýhodné půjčky jsou lidé schopni si vzít, hlavně proto, že si vůbec nepřečtou písemnou smlouvu. Obchodní zástupce jim něco nakecá a oni pak podepíšou doslova cokoliv. Je tedy třeba si vždy důkladně přečíst a prostudovat smlouvu, pak už nikdy nemůžete podepsat žádné nevýhodnou smlouvu. Pokud ve smlouvě něčemu nerozumíte, tak to také raději vůbec nepodepisujete.