Půjčka pro nezaměstnané je půjčka uřčena speciálně pro lidi, kteří jsou vedení jako nezaměstnaní na úřadu práce. Tyto půjčky mají většinou vysoký ročník úrok a mnohdy musíte ručit nějakou cenou movitou věcí.

I lidé bez práce potřebují peníze, existuje půjčka pro nezaměstnané

Na finanční krizi hned navázala hospodářská krize a tak musela spoustu podniků hodně lidi propoustit. Výsledkem je, že v současnosti je v České republice hodně nezaměsntaných občanů, který přišli tak o své pravidelné příjmy. Nahradou jim je na 5 měsíců podpora, ale poté již nemají právo na žádné další podpory. Pokud se jim nepodaří najít zaměstnání, tak se mohou lehce dostat do finančních problémů. Jejich finanční závazky zůstaly, ale finanční zdroje jsou fuč. I proto vznikla půjčka pro nezaměstnané, která je poskytována lidem bez práce.

Nebankovní půjčka pro nezaměstnané

Půjčka pro nezaměstnané není poskytovaná žádnou bankou v České republice. Banky si vždy prověřují jak na tom klient vlastně je , proto lidé kteří jsou momentálně bez práce nemají u banky v této situaci žádnou šanci. Banky nemají tuto půjčku vůbec ve své nabídce. A tam kde nejsou banky, tam vždy nastupují různé nebankovní společnosti. Půjčka pro nezaměstnané patří mezi produkty nebankovních společnosti, které se zaměřují i ne méně bonitní klienty. Šanci pak mají i lidé, kteří jsou bez práce. Nebankovní společnost to ale nedělá z dobroty, ale chtějí na tom vydělat.

Vyžaduje půjčka pro nezaměstnané ručení ?

Ano většina nebankovních společností u větších částek využaduje ručení nějakou věcí. Může to být auto, ale většinou to bývá byt či dům. Byt či dům by měl jít do ručení až jde o větší částky. Některé nebankovní společnosti také poskytují tyto půjčky na směnku. Půjčka pro nezaměstnané je pro nebankovní společnosti nebezpečná a proto se takto radši pojištují dopředu.

Půjčka pro nezaměstnané bez registru

Půjčka pro nezaměstnané u většiny nebankovních společností vůbec neřeší jestli máte záznam v registru dlužníků. Většina nebankovních společnosti vám klidně půjčí i ze zápisem v registru dlužníků, jen je třeba počítat s vyššímu úroky a dalšími poplatky.