Půjčka pro ženy na MD jsou určené ženám a maminkám, které jsou momentálně na mateřské dovolené (zkratka MD). Půjčka pro ženy na MD je hojně poskytovány hlavně nebankovními společnostmi, ale nabízí je i některé České banky.

Půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Ženy se často po odchodu na mateřskou dostávají do finanční tísně, hlavně pokud vychovávají dítě samy. Pobírají pouze mateřský příspěvek, kterí není zrovna nějak moc vysoké a pokud nepříspívá tatínek, tak je to špatné a ženy se může dostat do finančních potíží. Ženy je pak řeší různými půjčkami pro ženy na MD.

Bankovní půjčka pro ženy na MD

Je třeba na začátku hned na rovinu říci, že mateřská se nepovažuje za příjem. Pokud si budete chtít půjčit u banky, tak je nutné aby jste si našly nějakého ručitele. Mohou to být rodiče nebo blízké kamarádky. Bez ručení často nemáte šanci u banky takovou půjčku získat. Půjčka pro ženy na MD od bank je vždy výrazně výhodnější než stejná půjčka od nebankovních společností. Je tam hlavně o hodně nižší roční úrok a půjčka tam pro vás bude představovat menší finanční zátěž.

Nebankovní půjčka pro ženy na MD

Nenankovní půjčka pro ženy na MD se často v reklamě tvaří jako super výhodná půjčka. Nebankovní společnosti tam říkají jak jsou hodně, že půjčí chudinkám ženám na mateřské dovolené. Přitom nenankovní půjčka pro ženy na MD je často úplně obyčejná nebankovní půjčka bez potvrzení o příjmu. U nebankovních půjček je třeba vždy počítat s vysokým ročním úrokem a dalšími poplatky.

Co je důležité ve smlouvě ?

V písemné smlouvě by jste si měly hlídat především tyto parametry:

  • vyšše ročního úroku
  • vyšše RPSN
  • sankční poplatky
  • kalendář jednotlivých splátek
  • rozhodčí doložka
  • termíny jednotlivých splátek půjčky.