Půjčka s ručením nemovitostí je v Česku hodně oblíbená. V článku si řekneme více informací o tomto druhu půjček.

Klasická hypotéka na bydlení

Nejvíce známá jako půjčka s ručením nemovitostí je bezesporu klasická hypotéka na bydlení. Většina lidí si na svoje první vlastní bydlení bere právě hypoteční úvěr. Je to tím, že dnes si málo kdo dokáže našetřit na svoje první bydlení. Hypotéka je dobrá hlavně v tom, že je tam nízká úroková sazba a půjčujete si tak docela levně.

Jiné druhy půjček za které se ručí nemovitostí

Kromě klasické hypotéky existují i další druhy půjček a úvěrů za které můžete ručit nemovitostí. Takové půjčky nabízejí jak banky, tak také nebankovní společnosti. U nebankovních společností je však docela velké rizko, že se nebude jednat o solidní společnosti a mohly by vás připravit od střechu nad hlavou. Vždy je tedy lepší obracet se přímo na banky z bankovního sektoru.

Americká hypotéka

Určitě by jsme se měly také zmínit o Americké hypotéce. U této hypotéky ručíte nemovitostí, ale peníze z hypotéky nemusíte použít na bydlení, peníze z Americké hypotéky je možné využít na cokoliv. Často se využívá na poplacení dluhů, kdy dojde ke sjednocení dluhů. Často také na rozjezd nového podnikání nebo rozjezd nové firmy.

Hlavní výhody klasické hypotéky

Na závěr si vyjmenujeme jednotlivé hlavní výhody klasických hypoték:

  • poskytují je solidní hypoteční banky
  • docela nízký roční úrok
  • možnost rozložit si splácení půjčky na desítky let
  • relativně nízké měsíční splátky
  • po skončení fixace je možné hypotéky předčasně splatit.