Půjčka v insolvenci je druh půjčky, který je určen pro lidi v insolvenčním řízení. Takovou půjčku poskytují nebankovní společnosti a řekneme si o těchto půjčkách více informací.

Půjčka během insolvence

Někteří lidé už nezvládaly splácet svoje nahromaděné dluhy a tak se dostaly do insolvence. Půjčka v insolvenci by měla být podle svého názvu určena právě těmto lidem, kteří procházejí insolvenčním řízením. Jak už jsme si řekly jedná se o půjčky, které poskytují výhradně nebankovní společnosti a nebankovní firmy.

Malá půjčka v insolvenci

Půjčka v insolvenci je často poskytována nebankovními společnostmi v nízkých výšších. Část nebankovních společností poskytuje tyto půjčky pouze v rozmezí 3000 Kč až 6000 Kč. Pak jsou tady i další nebankovní spolenčosti, které je pak poskytují od zhruba 7000 Kč do těch 9500 Kč. Najde se pak i pár nebankovních společností, které poskytují takové půjkčy až do výše 15 tisíc.

Není prověřován registr dlužníků

Půjčka v insolvenci je známá také tím, že u ní není vůbec prověřován registr dlužníků. Tedy určitá databáze dlužníků, kam jsou zapisováni lidé, kteří měly problémy se splácením svých dřívějších úvěrů a půjček. U těchto půjček tedy nebankovní firmy vůbec nepoužívají náhled do registru dlužníků.

Podmínky těchto půjček

Podmínky těchto půjček nebývají moc dobré. Je tam hlavně vysoký roční úrok a nejedná se o moc dobrou půjčku. Podmínky má každá nebankovní společnost trošku jiné, ale celkově se dá říci, že se nejedná o nějaké dobré půjčky.