Článek je zaměřen na představení různých druhů půjček, které budou poskytovány v roce 2013. Dozvíte se také více informací o finančním trhu v České republice.

Půjčka v roce 2013 od různých institucí

Půjčky poskytují různé instituce. Více najdete níže v článku. Každá finanční společnost se orientuje na trošku jiné zákazníky a každá společnost má trošku jiné cíle a záměřy. Ale vždy platí, že výhodné jsou pouze půjčky od bank či kampeliček. Zato nebankovní půjčky nebývají moc výhodné.

Bankovní půjčky

I v roce 2013 zůstanou bankovní půjčky jako nejvýhodnější půjčky na finačním trhu. Hodně lidí si o bank bere hypotéky, což je velká účelová půjčka. Která je často ve výši několika milionů. Poskytují však také klasické bankovní půjčky, kontokorenty či různé kreditní karty. Vydávají také klasické platební karty pro placení v obchodech. Stále častěji budou vydávat bezkontakní karty.

Půjčky od kampeliček (družstevních záložen)

Kampeličky jsou v Česku stále docela ve stínu. Přitom půjčky od kampeliček nejsou v dnešní době zase o tolik méně výhodné než klasické půjčky od bank. Kampeličky měly dříve hodně špatnou pověst, ale jejich pověst se postupně zlepšuje. A v dnešní době podle mě není nutné se kampeliček nějakým způsobem bát.

Půjčky z nebankovního sektoru

Nebankovní sektor je v dnešních dobách silně segmentován. Jsou tady velké zavedené nebankovní společnosti, které se dají označit za solidní i když roční úroky jsou docela vysoké. Pak jsou tady malé nebankovní společnosti a u těch už je velké riziko si brát nějako půjčky. Vůbec nejhorší by pak byly si brát nějaké půjčky od různých soukromých osob či sokromých investorů. To jsou často doslova pekelně drahé půjčky.