Zaměříme se na pujčky 500 Kč až 15000 Kč. Rozebereme si blíže tyto malé půjčky.

Kdo poskytuje pujčky 500 Kč – 15000 Kč ?

Ptáte se kdo může poskytovat půjčky ve výši pujčky 500 Kč až 15000 Kč ? Možností je hned několik. Nejvýhodnější jsou takové půjčky od banky. Mohou být v podobě klasické osobní půjčky nebo kontokorentu. Může se jednat také o půjčku od kampeličky. Nebo se může jednat o nebankovní půjčku od nebankovní společnosti z nebankovního sektoru.

Žádost přes internet o pujčky 500 Kč – 15000 Kč

V dnešní době je opravdu hodně rozšířené, že se o půjčku žádá přes internet. Každá finanční společnost má svoje webové stránky a ni nich jsou také formuláře, které slouží jako žádost o půjčku. Vy nemusíte tedy vůbec nikam chodit a můžete vyřídit půjčku doslova z pohodlí vašeho obyváku. Samozřejmostí je také žádost o půjčku přes telefon nebo mobil.

Prověřování příjmů a registr dlužníků

Pokud půjde o klasickou bankovní půjčku, tak bude velmi důkladně prověřován jak registr dlužníků, tak také vaše příjmy. To znamená, že u bankovní půjčky nesmíte mít škraloup v registru dlužníků a zároveň je třeba mýt také dostatečné příjmy. U nebankovních společností někdy není třeba prokazovat příjmy z vaší práce, protože poskytují svoje půjčky bez prokazování příjmů.

Důležité parametry půjčky

Na závěr si řekneme jaké parametry jsou u půjček důležité:

  • přesná výše půjčky - jak velkou půjčku budete přesně chtít
  • výše ročního úroku – jak vysoký je roční úrok za půjčku
  • RPSN - neboli roční procentní sazba nákladů
  • zajištění – může být bez zajištění nebo jištění směnkou
  • sankce a pokuty ve smlouvě - je důležité si dávat pozor na různé sankce a pokuty ve smlouvě