Dozvíte co jsou to půjčky z vlastních zdrojů a kdo takové půjčky v dnešní době na Českém trhu poskytuje.

Co jsou půjčky z vlastních zdrojů ?

Samotné půjčky z vlastních zdrojů jsou půjčky, které by měly poskytovat fyzické osoby, které takto půjčují z vlastních peněz. Mají například velké úspory a rozhodnou se je trošku zhodnotit pomocí poskytování půjček. Jde jim tedy primárně o jejich osobní profit a prospěch.

Kdo poskytuje půjčky z vlastních zdrojů ?

Půjčky z vlastních zdrojů poskytuje na Českém trhu různé soukromé osoby a soukromí investoři. Je to vlastně taková šedá zóna. Soukromé osoby mohou takto poskytovat různé druhy půjček. Mohou to být velké půjčky jištěné nemovitosti, nebo pouze malé spotřebitelské půjčky zajištěné nějakou směnkou.

Bez registru a prověření příjmů

Soukromé osoby, které poskytují různé půjčky z vlastních zdrojů se zaměřují na různé problémové klienty. Je tedy jasné, že neprovádějí zjištování jestli je člověk zapsaný v registru dlužníků nebo není. Stejně tak většinou není důležitá výše měsíčních příjmů. To je však vyvážené tím, že tyto půjčky jsou zajištěné jinak a ještě tam prostě jsou vysoké roční úroky a další nevýhodné podmínky.

Půjčky z vlastních zdrojů jištěné nemovitostí

Soukromé osoby jsou často hodně opatrné a tak často požadují ručení nemovitostí. Žádají tedy zástavu nemovitosti, třeba jako u klasické hypotéky. Pro vás to však není výhodné a mohly by jste takto velmi snadno přijít o své bydlení a tedy i od střechu nad hlavou. Rodinný dům či byt tedy určitě nezastavujte.