Rychlá půjčka po telefonu ještě dnes je druh půjčky, který je poskytován nebakovními společnostmi. Jedná se o velmi rychlou půjčku, o kterou si žádáte přes mobilní telefon. V článku se dočtete více informací o tomto druhu půjček.

Kdo poskytuje rychlé půjčky?

Rychlé půjčky jsou v České republice doménou nebankovních společností. Nebankovní sektor poskytuje tyto nebankovní půjčky a úvěry opravdu hojně. Rychlost je u nebankovních společností umožněná také díky tomu, že často nežádají aby jim lidé ukazovaly potvrzení o jejich příjmech. Často půjčují téměř každému, v některých případech však vyžadují ručení nemovitostí.

Půjčka poskytovaná přes mobilní telefon

Rychlá půjčka po telefonu ještě dnes funguje téměř vždy, tak že si o půjčku zažádáte přes telefon. Tyto společnosti inzerují na různých místech, tak aby se jich všimlo co nejvíce lidí. Přes telefon podáte určitou žádost přes telefon. Předání peněz pak většinou probíhá v hotovosti někde u nich.

Většinou jsou to malé půjčky

Tyto rychlé půjčky jsou většinou spíše malé. Většinou je to půjčka ve výši 2000 Kč či 3000 Kč. Některé společnosti poskytují tyto půjčky až do výše 5000 Kč. Velmi výjmečně se najdou i takové společnosti, které poskytují tyto nebankovní půjčky až do výše 10 tisíc Českých korun. Ale opět platí, že každá nebankovní společnost to bude mít trošku jinak.

Jsou to velmi drahé půjčky s vysokými ročními úroky

Vždy by jste měly počítat s tím, že tyto rychlé půjčky patří mezi ty nejvíce drahé půjčky na trhu. Tyto půjčky jsou poskytnuty téměř každému a není často prověřován registr dlužníků a proto se pak nebankovní společnosti chrání velmi vysokými úroky. Nevýhodné podmínky jsou také téměř vždy i v samotné úvěrové smlouvě. Lepší je takové půjčky si vůbec nebrat.