Internet dnes používáme těměř na vše a tak není určitě divu, že existuje i mnoho půjček, které jsou poskytované přes internet. Řekneme si více informací o těchto půjčkách a blíže si je zhodnotíme.

Půjčka poskytovaná pomocí internetu

Je to půjčka, která je poskytována přes internet. Internet dnes má spousta domácnosti a nevyužívají ho spíše starší lidé a senioři. Finanční společnosti, které poskytují půjčky přišly na to, že mohou díky internetu poskytovat půjčky rychleji. Proto také vůbec vznikly tyto půjčky, které jsou poskytované přes internet, neboli přes webové stránky.

Velmi rychlá půjčka přes internet

Rychlá půjčka přes internet patří mezi velmi rychlé půjčky. Podání žádosti o tuto půjčku probíhá tak, že si najdete webovou stránku společnosti u které si chcete vzít půjčku. Na této webové stránce vyplníte žádost o poskytnutí půjčky. Žádost se odešle. A půjčka je schválena nebo neschválena většinou do 48 hodin od podání žádosti. U některých nebankovních společností se tato lhůta na schválení a poskytnutí půjčky snižuje na zhruba 36 hodin či dokonce 24 hodin.

I pro nízké příjmy a negativní zápis v registru

Rychlá půjčka přes internet je ve většině případů poskytována bez zbytečných prověřování a ověřování. Většinou opravdu platí, že se neopravu vůbec nezajímají o to, jestli jsou vaše příjmy dostatečné. Neprokazuje se tedy výše příjmů. Co jsme tak zkoumaly tak většinou nebývá problémem ani negativní zápis v registru dlužníků. Ať už to je bankovní registr dlužníků či nebankovní registr dlužníků SOLUS.

Jsou to spíše malinké půjčky

Rychlá půjčka přes internet patří spíše mezi malé půjčky. Dá se říci, že většinou jsou tyto půjčky poskytované do výše zhruba 12 000 Kč. Většina společností však poskytuje takové půjčky pouze do výše zhruba 8000 Kč. Nejčastěji poskytují však pouze malé půjčky v nominální výši 500 Kč, 1500 Kč, 2500 Kč.

Bez ručení, zástavy i ručitele

Tyto půjčky jsou bez ručení nemovitostí. Není potřeba si shánět ani žádného ručitele. Je to hlavně díky tomu, že se jedná většinou o velmi malé půjčky. Proto ani zajištění půjčky není nijak velké.