SMS půjčky zažily v posledním roce v České republice nebývalý rozmach. To SMS půjčky poskytují stále více nebankovních společnosti. Téměř vždy se jedná o krátkodobé půjčky před výplatou. Taková půjčka je pak většinou maximálně do 5000 Kč.

Princip půjček přes SMSku

Samotné SMS půjčky mají svůj původ v Severském Finsku. Původně se jednalo o klasickou půjčku přes mobil, kdy jste o půjčku zažádal vždy zasláním krátké SMS zprávy. V dnešní době můžete stále podat žádost přes SMSku, ale stále více rozšířená je možnost že žádost vyplníte pohodlně přes internet. Vyplatí se pouze určitý webový formulář, který je přesně k tomu určený.

Půjčka před dalším výplatním termínem

Finská půjčka se v Česku nejvíce rozšířila jako jakási půjčka před dalším výplatním termínem. Je to založené na tom, že spousta lidí má problém vyjít s penězi. Na konci měsíce jim tak nezbývají peníze. Tito lidé většinou velkou část své výplaty utratí již na samém začátku měsíce a ke konci měsíce už nemají doslova za co nakupovat. Proto společnosti hojně inzerují tuto půjčku jako půjčky před výplatou.

Většinou do 5000 Kč, někdy však i 10000 Kč či 20000 Kč

Podle průzkumu většina nebankovních společnosti poskytují svoje SMS půjčky pouze do výše 5000 Kč. 5 tisíc totiž ještě není žádná velká částa a proto se takovou půjčku nebojí poskytnout doslova každému. Poslední dobou se však na trhu objevily i nějaké společnosti, které nabízejí půjčky přes SMS až do výše 10000 Kč. Na trhu působí také jedna společnost, která se chlubí tím, že poskytují úvěry přes SMS až do výše 20000 Kč. A 20 tisíc to už je docela velká částka a proto takovou půjčku neposkytnou každému.

SMS půjčku může získat téměř každý

Nebankovní společnosti se snaží půjčku přes SMS inzerovat tak, že tuto půjčku můžete získat doslova každý. U této půjčku není vyžadováno žádné ručení. A dostanou ji i lidé, kteří mají zápis v registru dlužníků (nebankovní registr dlužníků, bankovní registr dlužníků). Nevyžadují také nošení potvzerní o výši vašich příjmů.