Ačkoliv se říká, že začátky podnikání jsou velmi těžké, ne vždy je to pravda. Řada lidí totiž mezi začátek podnikání počítá i čas, který je nutný k založení vlastní firmy. To skutečně nemusí být nic snadného, zvláště pokud se do celého procesu pustíte sami. Nejenom že je nutné studovat složitou legislativu, ale samozřejmě potřebujete vyplnit řadu formulářů, se kterými následně trávíte čas v dlouhých frontách na jejich podání. Navíc i drobná chyba pro vás může znamenat absolvovat celý proces znovu.

Nechte si firmu založit

Pokud si chcete ušetřit čas a v konečném důsledku i peníze, je lepší možností nechat si firmu založit od profesionálů. Ti totiž mají v tomto ohledu neocenitelné zkušenosti, a tak bude celý proces nejenom extrémně rychlý, ale vaše zapojení v něm bude minimální. I proto je založení
firmy na klíč
tak hojně využíváno, a to nejenom mezi novými podnikateli, ale i mezi těmi zkušenými. I oni se totiž raději svěří do rukou odborníků a svůj čas tak věnují pouze svému byznysu.

Spěcháte na novou firmu? Kupte si již hotovou

Ačkoliv proces založení na klíč je velmi rychlý, určitě existuje i rychlejší možnost. Jedná se o koupi takzvané ready – made firmy. Taková firma byla založena pouze za účelem svého dalšího prodeje. Nikdy s ní nebylo podnikáno a tak můžete všechny obavy ohledně různých závazků nebo dokonce dluhů hodit za hlavu. Pokud půjdete touto cestou, tak si můžete být jisti, že ready made společnost může být vaše již do jedné hodiny od samotné koupě. Prodávající samozřejmě vyřídí nezbytné úkony a předá vám firmu, se kterou můžete ihned udělat svůj první obchod. A následně pokračovat až k vašim vysněným ziskům.

Vyberte si, jaká společnost vám vyhovuje

Tou nejvyužívanější volbou je zcela jistě společnost s ručením omezením. Právě těch je v naší republice nejvíce. Existuje však i celá řada dalších typů, které jsou z hlediska prestiže na ještě vyšší úrovni. Jednou z takových je zcela jistě i evropská akciová společnost. Tu poznáte podle zkratky SE a nutno říci, že v posledních letech začala zajímat stále více tuzemských podnikatelů. A to nejenom ty, kteří se pohybují v mezinárodním obchodě, kam se právě tato forma skvěle hodí.

Velkou výhodou této možnosti je určitě i to, že můžete podnikat v jakémkoliv členském státě EU. Stejně tak snadné jsou například i pohyby vašeho kapitálu. Snadno lze samozřejmě hýbat i se samotným sídlem, a to si lze zvolit v jakémkoliv státě celého společenství. Jelikož jsme zmínili i prestiž této podnikatelské formy, nutno dodat, že ta je spojena i s vysokým základním kapitálem, který činí 120 000 EUR.