Šetřit si peníze na důchod by mělo být samozřejmostí pro každého. Je to cesta, jak si zajistit spokojený důchodový věk. Spořit nemusíte velké částky, a přesto budete mít jistotu, že v důchodu nebudete strádat. Přinášíme vám srovnání dvou nevýznamnějších penzijních fondů. Pokud ještě na důchod nespoříte, začněte s tím co nejdříve…

Penzijní fond ING přináší zajímavé možnosti

Jako jeden z nejvýhodnějších se v současné době jeví penzijní fond ING. Tento fond má totiž

bezpečnou investiční strategii s nízkým rizikem. Garantuje nezáporný roční výnos, takže budou vaše peníze dobře uložené. V současné době se aktuální výnos fondu pohybuje na 2,10 %. Tento fond nabízí spoření se státním příspěvkem. Můžete si spořit i 300 Kč měsíčně, což je částka zanedbatelná, ovšem v důvodem věku bude pro vás velmi významná, protože pravidelným spořením získáte jistotu pravidelného příjmu.

ING penzijní fond umožňuje jako jeden z mála i odklad plateb až o několik měsíců. Jeho největší výhodou je unikátní schéma výplat, které si můžete zvolit. Pro výplatu penze nabízí tento fond několik možností – je to starobní penze, výsluhová penze, invalidní penze a také pozůstalostní penze. Do penzijního fondu ING může začít spořit každá osoba starší 18 let, která má trvalý pobyt na území České republiky nebo trvalý pobyt na území jiného státu EU. Musí také mít uzavřené důchodové nebo veřejné zdravotní pojištění v ČR.

Penzijní fond ALLIANZ si dlouhodobě udržuje nadprůměrné zhodnocení

Zajímavou možnost spoření nabízí i Allianz penzijní fond. Tento fond nabízí výhodnou a bezpečnou formu spoření a pro věrné klienty je dokonce penzijní připojištění zcela bez poplatků. I tento fond se může pochlubit stálými výnosy. Zhodnocení fondu například dosáhlo i v roce 2010 výše 3 %. Ke klasickému spoření nabízí tento penzijní fond i zajímavé služby. Je to například poradenství pro zaměstnavatele – těm radí, jak správně svým zaměstnancům přispívat na penzijní připojištění. Zajímavou službou je i „Daňový automat.“ Tato služba umožňuje všem účastníkům využívání daňové úlevy spojené s penzijním připojištěním.

Pokud ještě penzijní připojištění nemáte, zařiďte si ho co nejdříve. V tomto případě platí, že čím déle a čím více budete spořit, tím lepší bude i váš důchod. Penzijní fondy ING a ALLIANZ patří v současné době k těm nejvýhodnějším, tak na nic nečekejte!